Казимир Володимир Вікторович

Народився 28 жовтня 1953 року в м. Чернігові.
Закінчив у 1976 році Вище військово-морське училище ім. О.С. Попова. На протязі 10 років проходив службу на Тихоокеанському флоті ВМФ СРСР на посадах від інженера до начальника радіотехнічної служби підводного човна, капітан 2 рангу. 
З 1992 року, після звільнення в запас, працював на посадах доцента та професора Чернігівського державного технологічного університету, Міжнародного науково-технічного університету, Європейського університету, Національного авіаційного університету. З 2000 по 2010 роки працював в Національній академії наук України на посадах докторанта, старшого та провідного наукового співробітника. З 2010 р. і до теперішнього часу працює в Чернігівському державному технологічному університеті проректором з наукової роботи, завідувачем кафедри ІКС.
У 1991 році після закінчення ад’юнктури захистив дисертацію кандидата технічних наук за спеціальністю «Озброєння та військова техніка». Закінчив докторантуру при Інституті проблем математичних машин і систем НАН України. У 2006 році захистив дисертацію доктора технічних наук за спеціальністю «Інформаційні технології».
Доктор технічних наук, професор.
Основні наукові здобутки пов’язані з розробкою нового наукового напрямку зі створення модельно-орієнтованих систем управління інтелектуальними виробничими системами. Практичним втіленням цієї роботи стала розробка комп’ютеризованих систем управління для цілого ряду новітніх установок електронного променевого зварювання. Керує докторантом та 5-ю аспірантами, підготував 2 кандидатів наук, є членом двох спеціалізованих вчених рад з захисту докторських та кандидатських дисертацій.
Є автором навчального посібника, 3-х монографій, більш ніж 130-ти наукових статей та навчально-методичних праць, 3-х патентів та 3-х авторських свідоцтв на твір. Являється головним редактором Вісника Чернігівського державного технологічного університету – серія технічні науки, постійним головою оргкомітету міжнародної науково-практичної конференції «Математичне та імітаційне моделювання систем» та співголовою міжнародної конференції «Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем».
На кафедрі ІКС у різні роки викладав такі дисципліни: «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Технологія проектування програмних систем», «Дискретна математика», «Теорія систем та системний аналіз», «Теорія ігор та математичне програмування», «Моделювання систем», «Алгоритми та структури даних», «Сучасні методи наукових досліджень».
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2006 р.), академік Інженерної академії України. 
Нагороджений Почесними грамотами Президії Національної академії наук України (2008), Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації (2009) та Почесною грамотою Верховної ради України «За особливі заслуги перед Українським народом» (2011). 
Основні опубліковані праці:

  • Kazymyr V., Demshevska N. Application of Java-Technologies for Simulation in the Web // Lecture Notes in Informatics (LNI) Proceedings. Series of the German Informatics Society (GI): Bohn. – 2001. – Vol. P-2. – Р. 173–184.
  • Казимир В.В. Верификация реактивных систем с помощью формул темпоральной логики на Е-сетевых моделях // Математичні машини і системи.–2002.–№1.–С.29–40.
  • Казимир В.В. Об’єктно-орієнтоване програмування. – К.: Видавничий Дім “Слово”,2008. – 192 с.
  • Теоретичні основи побудови систем передачі інформації : монографія / В.В.Казимир, С.В.Зайцев, А.В.Яриловець та ін. – Ніжин: ФОП Лук'яненко В.В. ТПК "Орхідея", 2017. – 386 с.

Проживає у місті Чернігові. Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..