Лише осмислені знання приносять плоди. 

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР ЧНТУ: 50 років з часу створення СТЕМу

У 1968 році студенти групи ТМ-662 нашого вишу, на той час Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту (ЧФ КПІ): Котевич Олег, Бучельніков Віктор, Нестеренко Сергій, Шовковий Валерій та Заварзін Олег, готуючи святковий концерт до 8 березня, включили до сценарію декілька гумористичних міні-вистав. Незабаром до юнаків долучилося чимало талановитої молоді із акторськими здібностями, що призвело до створення студентського театру естрадних мініатюр - СТЕМу. Дуже швидко СТЕМ набув великої популярності у м.Чернігові і став візитівкою інституту.

Майже чверть століття наші студенти готували різноманітні актуальні вистави для «Днів ЧФ КПІ» у міському парку, давали  «шефські» концерти у селах, проводили інститутські «Юморины» та брали участь у фестивалях в таких містах як Київ, Мінськ, Суми, Чернівці та Курськ, займаючи на них призові місця.

Досвід СТЕМу та інших студентських ініціатив з історичного минулого університету є не тільки приводом для гордості і прикладом для  наслідування сучасними студентами, але й доказом багаторічних творчих та самоврядних студентських традицій ЧНТУ.